SEKCIJA Humanističke zanosti
(Posljednja izmjena 6.10.2004)


Sažetak:
Sažetak možete pročitati u pdf formatu: http://www.mzos.hr/pkhz/sazeci/humanisticke-znanosti.pdf

Voditelji:

prof.dr.sc. Vladimir  Goss
Filozofski fakultet Sveucilišta u Rijeci
(privatna adresa: Rockefellerova 40 10000 Zagreb
US
Vgoss@aol.com
akademik  Mislav  Ježić
Filozofski fakultet Sveucilište u Zagrebu
Ivana Lucica 3 10000 Zagreb

mjezic@ffzg.hr

Članovi:

prof.dr.sc. Marija Dragica Anderle

D-65207 Wiesbaden, Bremthalerstr. 47
DE
anderle.wiesbaden@surfeu.de
prof.dr.sc. Zdravko Blažeković
City University of New York, Graduate Center
365 Fifth Avenue, New York, NY 10016-4309
US
zblazekovic@gc.cuny.ed
prof.dr.sc. Marijan Brajinović
Internationale touristische Beziehungen, Sektion: Tourismus und historische Objekte Abt.
Stubenring 1 1010 Wien
AT
marijan.brajinovic@bmwa.gv.at
prof.dr.sc. Luka Budak
Macquarie University, School of Modern Languages
NSW 2109 Sydney
AU
luka.budak@mq.edu.au
prof.dr.sc. Bojan Bujić
University of Oxford, Magdalen College
St. Adlates , Oxford, OX1 4AU
UK
bojan.bujic@music.oxford.ac.uk
dr.sc. Daša Čulić-Nišula
Western Michigan University, Department of Foreign Languages
Kalamazoo, MI 49008
US
Nisula@wmich.edu
prof.dr.sc. Damir Ćavar
Indiana University, Linguistics Department
Memorial Hall 322, 1021 Est 3rd St. Bloomington, IN 47405-7005
US
dcavar@indiana.edu
dr.sc. Kazimir Drilo


DE
kdrilo@aci.com
mr.sc. Marijana Erstić
Universitaet, Siegen
D-57068 Siegen
DE
erstic@fk615.uni-siegen.de
prof.dr.sc. Mario Grčević
Universitaet Mannheim, Slavisches Seminar
Schloß Turm West (3. OG) 68161 Mannheim
DE
Mario.Grcevic@uni-mannheim.de
prof.dr.sc. Vinko Grubišić
University of Waterloo in Canada, Department of Germanic and Slavic Languages and Literatures
119 Dalegrove Dr., KITCHENER, Ont. Canada, N2M 2G6
CA
vgrubis@artshh.watstar.uwaterloo.ca
prof.dr.sc. Henrik Heger
Universite de Paris
1. rue Victor-Cousin 75230 Paris cedex 05
FR
henrik.heger@waradoo.fr
prof.dr.sc. Alojz Ivanisević
Institut für Osteuropäische Geschichte
Spitalgasse 2-4, 1090 Wien
AT
Alojz.Ivanisevic@univie.ac.at
prof.dr.sc. Radoslav Katičić
Österreichische Akademie der Wissenschaften (ÖAW), Slawischen Philologie an der Universität Wien
A-1010 Wien Dr. Ignaz Seipel-Platz 2
AT
Radoslav.Katicic@oeaw.ac.at
prof.dr.sc. Stanko Lasić
Universite de Paris
5 rued d Arras F-57005 Paris
FR
poslano poštom
dr.sc. Srećko Lipovčan
Institut društvenih znanosti "Ivo Pilar" Zagreb
Marulicev trg 19, 10000 Zagreb
DE
srecko.lipovcan@pilar.hr
prof.dr.sc. Željko Loparić
Universidade Estadual de Campinas
Rua Ministro Godoy, 969, 05015-000 S. Paulo, SP
BR
loparic@unicamp.br
prof.dr.sc. Josip Matešić
Universitaet Mannheim, Slavisches Seminar
Mannheim
DE
josip.matesic@split.uni-mannheim.de
prof.dr.sc. Anthony Mlikotin
University of Southern California, Faculty Department Rosters Slavic Languages and Literatures
3414 Deluna Dr., Rancho Palos Verdes, California 90275
US
Kastela@aol.com
prof.dr.sc. Andres Morales Milohnic
Universidad de Chile, Facultad de Filosofia y Humanidades, Deparatmento de Literatura, Santiago de Chile
Roger de Flor, 2900 Depto. 122 - Las Condes, Santiago de Chile
CL
andresmoralesmilohnic@hotmail.com
prof.dr.sc. Dujka Smoje
Universite de Montreal, Faculte de Musique
Vincent-d'Indy , PQ H3C 3J7 Montreal
CA
dujka.smoje@umontreal.ca
studentica Blanka  Smoljan
Universität Bielefeld
Morgenbreede 31 33615 Bielefeld
DE
blanka5@yahoo.de
prof.dr.sc. Teodora Tomaschevic Buck
Albert-Ludwigs-Universitaet, Provinzialroemische Archaeologie
Glacisweg 7, D-79098 Freiburd
DE
ulrich.buck@rolls-roycemotorcars.com
prof.dr.sc. Mirna Velčić-Canivez
Institut Universitaire de Tecnologie B
35 rue sainte Barbe 59208 Tourcoing Cedex
FR
mcanivez@nordnet.fr
prof.dr.sc. Miroslav Volf
Yale Divinity School
409 Prospect Street, New Haven, CT 06511
US
miroslav.volf@yale.edu
prof.dr.sc. Marko Zlomislić
School of Liberal and Media Studies Conestoga College, Institute of Technology and Advanced Learning
299 Doon Valley Drive , Kitchener, ON
CA
zlomislic@hotmail.com
akademik  Stjepan Babić
Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (HAZU) Zagreb
Zrinski trg 11, 10000 Zagreb

sbabic@hazu.hr
prof.dr.sc. Josip Baloban
Katolicko bogoslovni fakultet, Zagreb
Vlaška 38, 10000 Zagreb

josip.baloban@zg.htnet.hr
prof.dr.sc. Pavao  Barišić
Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, Zagreb
Trg Hrvatskih velikana 6, 10000 Zagreb

pavo.barisic@mzos.hr
prof.dr.sc. Vitomir Belaj
Filozofski fakultet Sveucilišta u Zagrebu
Ivana Lucica 3 10000 Zagreb

vitomir@belaj.com
akademik  Dušan Bilandžić
Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (HAZU) Zagreb
Zrinski trg 11, 10000 Zagreb

dubil@hazu.hr
doc.dr.sc. Ingrid Brdar
Filozofski fakultet Sveucilišta u Rijeci
Trg Ivana Klobucara 1, 51000 Rijeka

ibrdar@human.pefri.hr
akademik Dalibor Brozović
Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (HAZU), Zagreb
Zrinski trg 11, 10000 Zagreb

dalibor.brozovic@hazu.hr
prof.dr.sc. Dunja Brozović-Roncevic
Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje Zagreb
Trg J. Strossmayera 2

dunja@ihjj.hr
akademik Nenad Cambi
Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (HAZU), Zagreb
Zrinski trg 11, 10000 Zagreb

nenad.cambi@st.htnrt.hr
prof.dr.sc. Ivan Devčić
Rijecka nadbiskupija, Rijeka
Slaviše Vajnera Cice 2, 51000 Rijeka

rijecka-nadbiskupija@ri.htnet.hr
prof. Lilijana Domić Soprano
Nevladina udruga "Globalna Hrvatska"
Ozaljska 39, 10000 Zagreb

lilijana.domic@zg.htnet.hr
prof.dr.sc. Vesna Girardi-Jurkić
Arheološki muzej Istre, Pula
Carrarina ulica 3, 52000 Pula

rheoloski-muzej-istre@pu.htnet.hr
prof.dr.sc. Ivo Goldstein
Filizofski fakultet Sveucilišta u Zagreb
Ivana Lucica 3 10000 Zagreb

ivo.goldstein@zg.htnet.hr
prof.dr.sc. Ivan Golub
Katolicko bogoslovni fakultet, Zagreb
Vlaška 38, 10000 Zagreb

kbf@theo.kbf.hr
prof.dr.sc. Mirko Jakić
Sveucilište u Zadru
Mihovila Pavlinovica bb, 23000 Zadar

mirko.jakic@st.htnet.hr
prof.dr.sc. Miljenko Jurković
Filozofski fakultet Sveucilišta u Zagrebu
Ivana Lucica 3 10000 Zagreb

miljenko.jurkovic@ffzg.hr
akademkinja Koraljka Kos
Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (HAZU), Zagreb
Zrinski trg 11, 10000 Zagreb

kkos@hazu.hr
prof.dr.sc. Zvonimir Kotarac
Ministarstvo znanosti obrazovanja i športa, Zagreb
Trg Hrvatskih velikana 6, 10000 Zagreb

zvonimir.kotarac@mzos.hr
prof.dr.sc. Ivan Macan
Filozofski fakultet Družbe Isusove, Zagreb
Jordanovac 110, 10000 Zagreb

imacan@ffdi.hr
prof.dr.sc. Damir Magaš
Filozofski fakultet, Zadar
Mihovila Pavlinovica bb, 23000 Zadar

rektorat@unizd.hr
doc.dr. Ivica Martinović
Institut za filozofiju, Dubrovnik
Kralja Tomislava 4, 20000 Dubrovnik

---
doc.dr. Tonći Matulić
Katolicko bogoslovni fakultet, Zagreb
Vlaška 38, 10000 Zagreb

tonci.matulic1@zg.htnet.hr
prof.dr.sc. Marina Miličević-Bradac
Filozofski fakultet Sveucilišta u Zagrebu
Ivana Lucica 3 10000 Zagreb

mladen.bradac@zg.hinet.hr
akademik Milan Moguš
Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (HAZU), Zagreb
Zrinski trg 11, 10000 Zagreb

mogus@hazu.hr
prof.dr.sc. Mišo Munivrana
Ministarstvo vanjskih poslova, Odjel za iseljeništvo i useljeništvo Zagreb
Petriceva 5/VI, 10000 Zagreb

ohmii@mvp.hr
akademkinja Anica  Nazor
Staroslavenski institut, Zagreb
Demetrova 11 10000 Zagreb

anazor@hazu.hr
prof.dr.sc. Milan Pelc
Institut za povijest umjetnosti, Zagreb
Ulica grada Vukovara 72. 10000 Zagreb

mpelc@hart.hr
prof.dr.sc. Mirjana Polić-Bobić
Ministarstvo znanosti obrazovanja i športa, Zagreb
Strosmmayerov trg 4, 10000 Zagreb

mpbobic@mzos.hr
prof.dr.sc. Marko Pranjić
Hrvatski studiji, Sveucilišta u Zagreb
Ulida grada Vukovara 68, 10000 Zagreb

mpranjic@hrstud.hr
prof.dr.sc. Žarko Puhovski
Filozofski fakultet Sveucilišta u Zagrebu
Ivana Lucica 3 10000 Zagreb

zpuhovski@zamir.net
prof.dr.sc. Zdravko Radman
Institut za filozofiju, Zagreb
Ulica grada Vukovara 54, 10000 Zagreb

z.radman@freesurf.ch
prof.dr.sc. Pavao  Rudan
Institut za antropologiju Filozofskog fakulteta Sveucilišta u Zagrebu
Ivana Lucica 3 10000 Zagreb

pavao.rudan@ffzg.hr
prof.dr.sc. Mirjana Sanader
Filozofski fakultet, Sveucilišta u Zagrebu
Ivana Lucica 3 10000 Zagreb

mirjana.sanader@ffzg.hr
prof.dr.sc. Ljerka Schiffler
Institut za filozofiju, Zagreb
Ulica grada Vukovara 54, 10000 Zagreb

schiff@filist.fizg.hr
prof.dr.sc. Petar Selem
Hrvatski Sabor RH
Trg sv. Marka 6 10000 Zagreb

hnk-split@st.htnet.hr
dr.sc. Josip Stipanov
Nacionalna i sveucilišna knjižnica, Zagreb
Hrvatske bratske zajednice 4, 10000 Zagreb

jstipanov@nsk.hr
akademik Ivan Supičić
Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (HAZU), Zagreb
Zrinski trg 11, 10000 Zagreb

isupicic@hazu.hr
prof.dr.sc. Franjo Šanjek
Katolicko bogoslovni fakultet, Zagreb
Vlaška 38, 10000 Zagreb

franjo.sanjek@mail.inet.hr
prof.dr.sc. Danica Škara
Sveucilišta u Zadru
Matije Palinovica 1 23000 Zadar

dskara@unizd.hr
prof.dr.sc. Željko Tomičić
Institut za arheologiju, Zagreb
Ulica grada Vukovara 68, 10000 Zagreb

zeljko.tomicic@iarh.htnet.hr
akademkinja Alica Wertheimer-Baletić
Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti (HAZU), Zagreb
Zrinski trg 11, 10000 Zagreb

kabpred@hazu.hr
prof.dr.sc. Milena Žic-Fuchs
Filozofski fakultet Sveucilišta u Zagrebu
Ivana Lucica 3 10000 Zagreb

mzicfuch@ffzg.hr

Gosti:

Design logotipa i plakata za Kongres by STUDIO HRG d.o.o.
Powered by CITUS d.o.o.